Розподіляємо права доступу між користувачами 1С:Підприємство
- Налаштування прав користувачів в Бухгалтерія 1.2 та УТП
- Налаштування груп користувачів в Бухгалтерія 1.2
- Обмеження доступу групи користувачів до окремих організацій в Бухгалтерія 1.2
- Налаштування груп користувачів та надання їм прав в УТП
- Налаштування прав групам користувачів в УТП
- Налаштування прав користувачів та груп користувачів в Бухгалтерія 2.0 та Управління торгівлею 3.1
Після того, як Ви створили користувачів в 1С:Підприємство, необхідно розподілити між ними права доступу. Як мінімум один співробітник має мати повний необмежений доступ з правами «адміністратор», а іншим співробітникам права можна обмежити відповідно функціональним зобов’язанням та міркуванням безпеки.
Налаштувати права користувачам в 1С:Підприємство можна двома засобами:
- Працюючи в режимі «1С:Підприємство» (звичайний режим)
- Зайшовши в програму в режимі «Конфігуратор».
Докладніше про режими «Підприємство», «Конфігуратор»
Ми не будемо розглядати варіант налаштування за допомогою режиму «конфігуратор», так як рекомендуємо використовувати цей режим тільки досвідченим користувачам, а розглянемо налаштування прав у звичайному режимі.
Принцип налаштування приблизно однаковий в незалежності від того, як Ви користуєтесь послугою «Оренда 1С:Підприємство» через браузер або через RDP.
Для прикладу ми будемо використовувати рішення «Бухгалтерія 1.2», «Бухгалтерія 2.0», «УТП», «Управління торгівлею 3.1». Для розподілення прав та ролей необхідно авторизуватись в програмі з повними правами адміністратора.
Налаштування прав користувачів в Бухгалтерія 1.2 та УТП
В «Бухгалтерія 1.2» відкриваємо меню «Сервіс» – «Управління користувачами та доступом» – «список користувачів», в «Управління торговим підприємством» меню «Сервіс» – «Користувачі» – «Список користувачів».
У вікні що відкрилось переходимо на вкладку «Користувачі ІБ»
Створюємо нового користувача. Вводимо його ім’я, параметри аутентификації та обираємо для нього відповідні роли з правами. Або обираємо існуючого та змінюємо йому існуючи ролі з правами.
Налаштування груп користувачів в Бухгалтерія 1.2
Для цього в «Бухгалтерія 1.2» відкрийте меню – «Сервіс» – «Управління користувачами та доступом» – «Групи користувачів». Відкриється довідник «Групи користувачів». Створить нову групу або відкрийте існуючу для коригування.
Для того, щоб додати користувачів в групу, натисніть «Підбір» та виберіть потрібні аккаунти.
Обмеження доступу групи користувачів до окремих організацій в Бухгалтерія 1.2
Для налаштування доступу окремих користувачів к окремим організація в Вашої базі даних Бухгалтерія натисніть кнопку «Права». Відкриється вікно, в якому Ви зможете налаштувати права доступу для поточної групи.
Налаштування груп користувачів та надання їм прав в УТП
Відкрийте меню «Сервіс» – «Користувачі» – «Групи користувачів».
У довіднику «Групи користувачів» Ви можете додати нову групу або відкрити існуючу для коригування. У вікні групи додайте потрібних користувачів, натиснувши підбір, аналогічно як і у рішенні «Бухгалтерія 1.2».
Налаштування прав групам користувачів в УТП
Відкрийте меню «Сервіс» – «Користувачі» – «Налаштування додаткових прав користувачів». Відкриється вікно «Налаштування додаткових прав». У полі «Користувач/група» натисніть «Т» та оберіть «Групи користувачів», а далі у тому же вікні оберіть потрібну групу.
Відмітьте «пташкою» додаткові права для обраної групи.
Налаштування прав користувачів та груп користувачів в Бухгалтерія 2.0 та Управління торгівлею 3.1
В «Управління торгівлею 3.1» та «Бухгалтерія 2.0» обираєте меню «Адміністрування» – «Настройки користувачів і прав».
Відкриється вікно зі списком груп користувачів та списком користувачів. Створіть нового користувача або групу та заповніть необхідні дані, або оберіть існуючого для коригування та натисніть на «Права доступу».
Додайте або видаліить необхідні групи доступу користувачу.
Для того щоб додати користувача в групу, у вікні редагування групи на вкладці «Учасники групи» натисніть кнопку «Підібрати» та виберіть потрібних користувачів.