Звіт «Вартісна оцінка складу в цінах номенклатури» в конфігурації Управління торговим підприємством
Застосовується для управлінської, вартісної оцінки складу за обраним типом цін, які попередньо заносяться в довідник «Типи цін номенклатури». Звітом можна подивитися залишки товару на складах з певним типом цін і порівняти цю ціну з собівартістю, побачити націнку та рентабельність товару. Формувати звіт можна тільки при коректному веденні партійного обліку організації.
Звіт знаходиться: Звіти-Запаси(склад)-Вартісна оцінка складу в цінах номенклатури.
Звіт має 2 варіанти побудови:
1й варіант – оперативний – дає оцінку залишків на складі в цінах продажу. При побудові в полі “Тип цін” вказати тип цін, за яким треба оцінити залишки. Звіт формується на обрану дату. В налаштуваннях звіту можна зробити відбори по складах або номенклатурі. Потім натиснути Сформувати. Звіт складатиметься з наступних колонок з інформацією:
Кількість – кількість товару в натуральному вираженні, яке є на даний момент на складі (складах). Ця кількість товару береться з регістру Товари на складах.
Ціна-Ціна одиниці товару згідно обраного в шапці звіту типу цін, ціна буде вказана у валюті управлінського обліку, встановленої в налаштуваннях параметрів обліку і виводиться на дату формування звіту.
Вартість-вартість складу в обраній ціні на зазначену дату.
Цей варіант формується без зазначення собівартості, розрахунку націнки і рентабельності.
2й варіант-неоперативний -дозволяє побачити залишки товарів на складі, їх собівартість і оцінити рентабельність визначених за обраним типом цін. Звіт будується на дату і за обраним типом цін. В налаштуваннях звіту можна зробити відбори по складах або номенклатурі.
По кнопці сформувати буде побудований звіт, що містить наступні колонки і дані:
Кількість – поточний залишок товару на зазначену дату, кількість товару формується на підставі реєстру Партія товарів. Тобто, якщо є позиції, які продані в мінус, то звіт буде відображати не зовсім вірну інформацію, тому правильне рішення – це заборонити від’ємні залишки.
Кількість неотфактурованих-товар, по якому не сходиться рух по регістрах Товар на складі і Партії товарів на складах.
Собівартість-загальна собівартість товару, яка формується виходячи з ціни закупівлі та додаткових витрат. Собівартість формується на підставі методу списання партій товару, яка є в налаштуваннях параметрів обліку. Якщо закупівельна ціна у валюті відрізняється від валюти управлінського обліку, то курс валюти береться з кожного окремого документа Надходження товарів і послуг (або Оприбуткування товарів і послуг).
Ціна – та ціна одиниці товару, яка обрана в налаштуваннях.
Вартість – ціна товару Х поточний залишок товару на складі.
Націнка-показує очікуваний (плановий) валовий прибуток, який отримаємо, продавши весь поточний залишок товару, розраховується як вартість-собівартість.
Рентабельність в % = Націнка:Вартість
У колонці “Націнка” можуть з’явитися значення, виділени червоним кольором. На них варто звернути увагу, тому що це говорить про те, що ціни призначені нижче собівартості і товар продається зі збитками.